ATA TOHUMU YÖRESEL DOĞAL DOLMA BİBER ANTEP 1000 AD  TOHUM


ÜRÜNE AİT ÇEŞİT BİLGİSİ VE ÖZELLİKLERİ İKİNCİ FOTOGRAFTADIR.

Satışını yaptığımız tüm tohumlar Tarım ve Orman Bakanlığınca Sertifikalıdır. Ayrıca işletmemiz de Bakanlıkça yetkilendirilmiş Tohum Bayisidir ve tüm ürünler Ziraat Mühendisi nezaretinde işlem görür. 

Bu üründeki hiç bir tohumda GDO, Hormon, türler arası melezleme yada Hybrid teknolojisi kullanılmamıştır ve Tamamen doğal tozlaşma yoluyla elde edilen yöresel Yerli, Ata tohumlarından üretilmiştir.    

Atalık tohumlar, ata tohumu, milli tohum, yerli tohum veya yerel tohum ismiyle de bilinen ve doğal genetik yapısı ile oynanmamış tohumlardır.

Doğal Tohumluk üretiminde bu tohumların tat, koku, verim, çevresel şartlara dayanıklılık gibi konularda başarılı olanlarından yararlanılır. 

Yerli tohum çeşitlerimize sertifikasyon sırasında bazen Falcon, Roni, Beith gibi yabancı kelime isimler verilebilir. Bunun sebebi ihracata açık olması yada çeşit tipini tam ifade eden kelimenin yabancı kelime olmasındandır. Bazen de H-2274 gibi sayısal değerler verilebilir. Buda genelde ilk üretime alındığı parsel yada hattın numarasıdır. 

Bu tohumlarda sadece gerek görüldüğünde tohumu hastalık ve zararlılardan koruma maksadı ile tohum ilaçlaması yapılır. Başka hiç bir kimyasal ve biyolojik müdahale uygulanmaz.

İhtiyacınız olan başka doğal ve yerli çeşitler için mağazamızdaki diğer tohumlara da göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

ATA TOHUMU YÖRESEL DOĞAL DOLMA BİBER ANTEP 1000 AD TOHUM

  • 56,56 TL

  • Vergiler Hariç: 56,00 TL